Optimalizace
logistických procesů

ve společnosti Continental

Společnost Continental Automotive Czech Republic je světovým lídrem ve výrobě brzdových posilovačů pro osobní automobily. Komponenty dodává všem významným světovým automobilkám, jako jsou Audi, Mercedes, BMW, VW, Škoda, Peugeot, Jaguar, atd. C.S.CARGO je dlouholetým logistickým partnerem společnosti Continental v celé škále dodávaných dopravních a logistických služeb, včetně softwarové podpory a zajištění on-line informačních toků.

Spolupráce mezi oběma firmami trvá již od konce 90-tých let. Jedná se zejména o aktivity v oblasti skladování a dopravy. Za tu dobu se průběžně vyvíjela a formovala podle toho, jakým způsobem se měnily požadavky zákazníka a paralelně s tím se rozvíjely služby C.S.CARGO.

Klient

Continental

Zastupovaní klienti

Klienti
Distribuční centrum

Na 4.000m2 je v jeden okamžik možno uskladnit 9.000 manipulačních jednotek a každou minutu do skladu vstoupí a ze skladu vystoupí v průměru 1,25 manipulační jednotky. Na expedici je odbaveno přibližně 45 nákladních vozidel denně.

Maximální využití plochy

Manipulační jednotky distribuované v třísměnném režimu z distribučního centra jsou určeny pro většinu výrobců osobních automobilů v Evropě i zámoří, čemuž odpovídá striktní zajištění nejvyšších standardů bezpečnosti a jistoty procesu vč. zpětné trasovatelnosti pohybu každé jednotky.

Monitoring

Vedle manipulace paletových jednotek je v distribučním centru poskytována služba přebalování a sekvencování jednotlivých kusů zboží z výrobních do zákaznických obalů přinášející finálnímu odběrateli výhody Just In Sequence dodávek do výrobního procesu. Doplňkovou činností je pak průmyslové (mycí linka) či ruční mytí obalů.

Logistický proces

začíná přejímkou v předávací zóně výrobního závodu, pokračuje přepravou jednotek do distribučního centra, zaskladnění do regálového systému s jednoznačnou identifikací umístění každé jednotky na konkrétní paletovou pozici, vychystání jednotek dle objednávek na principu FIFO, kompletace vychystávané dodávky v expediční zóně a řádné identifikaci jednotky dle standardů VDA a vlastní nakládky na dopravní prostředky a doprava ke koncovým zákazníkům.

Poptejte naše služby

Pro Continental Automotive zajišťujeme komplexní dopravní a logistické služby:

  • import vstupních materiálů do výroby stejně jako návrat přepravních obalů dodavatelům formou FTL JIT dodávek i mezinárodní sběrná služba
  • nepřetržitá přejímka hotových výrobků z výrobních prostor Continetalu a přeprava do distribučního centra
  • řízení skladu s využitím mobilních on-line terminálů
  • unikátní identifikace každé manipulační jednotky dle standardů VDA
  • trasovatelnost kompletní historie každé manipulační jednotky od příjmu po expedici
  • sekvencování jednotlivých kusů zboží z výrobních do zákaznických obalů (JIS)
  • expedice hotových výrobků dle FIFO principu
  • průmyslové (mycí linka) a ruční mytí obalů
  • vizuální kontrola kvality při procesu přebalování
  • export hotových výrobků do zemí EU různými typy vozidel včetně režimu JIT a expresních zásilek
4000 m2
1,25 ks/min
45 vozidel denně
1
Ozvěte se nám

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

+420 493 506 111
cscargo@cscargo.cz
C.S.CARGO 2021 © created by GoodShape